TEMAT TYGODNIA

Drugi tydzień lutego rozpoczął się od zabawy karnawałowo–walentynkowej. Z tej okazji zorganizowano przeróżne atrakcje, takie jak: taniec z balonem, taniec na gazecie, zabawy z balonami, krzesełka i wiele innych. Wszystkie tańce i zabawy odbywały się przy ulubionej muzyce dla dzieci.  Pod koniec tygodnia świetliki wykonały koty z papieru orgiami.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o sportach zimowych i bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. W ramach propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu świetliki wzięły udział w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej. Ponadto dzieci wykonały kartki walentynkowe oraz serduszka z papieru orgiami.

W tym tygodniu realizowaliśmy temat „Dbamy o nasze zdrowie”.  Celem zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie uczniom konieczności przebywania na świeżym powietrzu. Dzieci poznały korzyści regularnej aktywności zimą i dowiedziały się, co jest zdrowe i najbardziej potrzebne, aby ich organizmy rozwijały się prawidłowo.

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi, wychowawcy świetlicy omówili ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie świetlicy wybrali się na spacer w okolice szkoły, aby podziwiać uroki zimy. Nie obyło się bez zabaw na śniegu i lepieniu bałwana. Świetliki biorą udział w akcji dokarmiania ptaków zimą, dlatego w tym tygodniu postanowiliśmy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom.

Nowy Rok to nowe postanowienia. Dlatego wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o naszych celach i marzeniach na 2017 rok. Ulubione zabawy i krajobrazy zimowe były tematem prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami. Zimowe zabawy na śniegu świetnie dotleniają oraz hartują dzieci, dlatego korzystając z uroku zimy postanowiliśmy się pobawić na śniegu.

W ostatnim tygodniu przed  świętami realizowaliśmy temat „ W świątecznym nastroju”. Uczniowie poznali zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych krajach Europy. Wychowawcy świetlicy wraz z uczniami przygotowali kiermasz bożonarodzeniowy, na którym wystawione zostały prace konkursowe na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Jak co roku, można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane przez naszych uczniów.

Ten tydzień był poświęcony tematyce „Co niesie grudzień”. W  oczekiwaniu na Mikołajki, świetliczaki przygotowały papierowe skarpety, rozmawiały o wymarzonych prezentach oraz  napisały listy do Świętego Mikołaja. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, także przestrzennych, rozwijając w ten sposób wyobraźnię, poczucie estetyki i tworzenie spójnej kompozycji. Były to między innymi ozdoby choinkowe, wizerunki Świętego Mikołaja oraz kartki świąteczne.

Na początku tygodnia rozpoczęły się przygotowania do zabawy andrzejkowej w świetlicy szkolnej. Na zajęciach omówione zostały znane i popularne wróżby dawniej i dzisiaj.

30 listopada w naszej świetlicy odbyły się Andrzejki. Wychowawcy świetlicy wraz
z uczniami przygotowali stoiska z wróżbami. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.   Największą popularnością cieszyła się  zabawa polegająca na przebijaniu szpilką dużego serca z wypisanymi imionami przyszłych partnerów oraz wróżba z cukierkami i kubeczkami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.  Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aktualnie realizujemy temat  „Akademia Pięknego Uśmiechu”. Zajęcia mają na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o higienę jamy ustanej oraz zachęcenie do odwiedzania gabinetów dentystycznych.  Inspiracją do rozmów na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej będzie wysłuchanie wiersza Jana Brzechwy pt. „Natka Szczerbatka” oraz  obejrzenie bajki „Doktor Ząbek”.