AKCJE W RAMACH SK PCK

PODSUMOWANIE AKCJI - FILM

Smutek.  Rozpacz. Strach o następny dzień. Z tym wszystkim muszą zmierzyć się Daniel i jego rodzice.  Z dnia na dzień uśmiechnięty, pogodny, sześcioletni chłopczyk musiał trafić na wózek inwalidzki, kiedy jego nogi odmówiły posłuszeństwa.

„Dystrofia mięśniowa brzmiała bardzo tajemniczo i strasznie. Szybkie zaczerpnięcie informacji na temat choroby  rozwiało mgłę niewiedzy, ale uczucie grozy tylko się wzmogło. Daniel z każdym dniem ma słabnąć, wózek to tylko początek. Mięśnie będą odmawiać posłuszeństwa, staną się wiotkie, a chłopak na końcu nie będzie mógł nawet podnieść ręki. Po tym całkowitym wyniszczeniu nadchodzi śmierć.” – wypowiada się mama Danielka.

„Jednym warunkiem jest intensywna rehabilitacja. Inna niż ta prowadzona dotychczas, dystrofia ma swoje ostre wymagania. Nie ulega wątpliwościom, że Daniel podoła temu wyzwaniu, woli walki nigdy mu nie brakowało. Druga kwestia to zabieg metodą Ulzibata. Ta metoda polega na przecięciu włókna mięśniowego w celu zmniejszenia przykurczów. Jeśli te dwa warunki zostaną spełnione, to istnieje szansa, że Daniel znowu stanie na nogi, a postępowanie choroby ulegnie zmniejszeniu.”

Większość z nas ma –naście lat. Co dzień narzekamy na liczbę sprawdzianów, złą ocenę czy to, że musieliśmy znowu zebrać się do szkoły na pierwszą lekcję. Jednak jednym z największych marzeń tego chłopca jest właśnie to; aby we wrześniu pójść do pierwszej klasy, uczyć się na każdy sprawdzian, grać w piłkę z kolegami na boisku.  On po prostu CHCE ŻYĆ!

PREZENTACJA O DANIELU